Шини на обприскувач. Особливості підбору.

Обприскувачі - особлива техніка: більшу частину сезону простоюють, працюють 4-6 тижнів на рік, але без їхньої роботи хорошого врожаю чекати не варто. І потрібні вони в строго певні періоди. Якщо упустити момент і забаритися з внесенням рідких добрив - справи кепські. Тому до підбору такого важливого компонента, як шини на обприскувач, потрібно ставитися з особливою ретельністю.

Шини на причіпні обприскувачі підбираються за тими ж принципами, що і на самохідні. Можна виділити 3 ключові чинники підбору покришок для цих машин:

  1.     Типорозмір. Слід підбирати шини в точній відповідності з заводськими розмірами. Помітна зміна висоти покришок може привести до некоректної роботи обприскувача - нерівномірного і неефективного внесення добрив. На деяких машинах частота вприскування залежить від кількості оборотів колеса, а воно буде відрізнятися при зменшенні або збільшенні статичного радіуса шини. Розмір шин для обприскувачів, які можна на них встановлювати, зазвичай вказується в технічній інформації до машин, яку надає виробник.
  2.     Індекс несучої здатності. Обсяг бака у сучасних обприскувачів іноді перевищує 15000 літрів, а якщо додати ще й вага самої машини, виходить значна цифра. Вся ця маса доводиться на 2-4 колеса, і вони повинні витримувати значне навантаження. Тому при виборі шин звертайте увагу на індекс несучої здатності. Особливо це актуально, коли виробник випускає кілька моделей покришок однакового типорозміру. Наприклад: на обприскувачі серії John Deere 4030 встановлюються шини 380 / 90R46. У виробника шин Mitas є покришка моделі AC85 з індексом навантаження 149A8 (3250 кг при 40 км / ч) і моделі HC 1000 VF, з індексом 173А8 (6500 кг при 40 км / ч). Нескладно здогадатися, яка шина для обприскувача підходить, а яка - не дуже.
  3.     Ширина профілю. На обприскувач можна встановити широку або вузьку шину, в залежності від того, на якому етапі робіт він використовується. Для раннього і сверхраннего внесення добрив краще укомплектувати машину покришками з широким профілем (500-800 мм), неглибоким малюнком протектора (оптимально - дрібна «ключка» або «шашка») і низьким тиском (0,4-0,8 атм) - вони будуть стійкіше і прохідні по вологій землі, а велика пляма контакту не дозволить зруйнувати ще слабкі паростки. При обприскуванні по культурам на стадії інтенсивного зростання слід «перевзутися» у вузькі шини (шириною 230-380 мм) для роботи по міжряддях або технічної колії без пошкодження рослин.

 

Обприскувач John Deere 4940

На даний момент практично у всіх імпортних виробників шин є лінійки продукції, спеціально призначеної для обприскувачів. Це, наприклад, Michelin SprayBib, Mitas HC 1000 VF, BKT Agrimax Spargo / RT 945/955/855/765, Alliance 363 Agriflex / 354 Agriflex і інші. Вибір таких шин на українському ринку надзвичайно широкий. І хоча спеціалізовані шини на самохідні обприскувачі та їх причіпні «побратими» стоять вельми недешево, час простою незамінною машини через неякісну покришки обійдеться набагато дорожче.

Ви також можете ознайомитися із колісними системами для обрискувачів та іншої сільгосптехніки. За деталями звертайтеся до наших менеджерів.