Штамповані та литі колеса. Переваги та недоліки.

Перед багатьма водіями не раз поставала дилема: «Які колеса все-таки краще? Легкосплавные або штамповані?» У цих питаннях ми спробуємо розібратися більш детальніше.

Для нашої країни характерна тенденція придбання якої-небудь уживаної іномарки або вітчизняного авто. Власники такого типу авто, литі колеса розглядають як варіант красивого зовнішнього вигляду свого авто або способу якось виділитися серед інших володарів таких машин. Також деякі маскують штамповані диски за допомогою застосування колісних ковпаків.

Із-за меншої ваги литих коліс, порівняно з штампованими, автомобіль набагато плавніше переміщатиметься внаслідок безпружинної маси авто. Такі теоретичні висновки завжди можна спростувати практичними доводами.

Якщо брати в порівняння стан доріг за різних погодних умов, то манера водіння і наслідки від особливостей дороги можуть бути різними. Для прикладу, в суху і теплу погоду, можна легко маневрувати і справлятися з ямами, що зустрічаються на шляху, а під час сильного снігопаду або дощу, шанси ухилитися від різних перешкод на дорозі і зменшити ризик неприємних ушкоджень машини різко знижується.

При експлуатації штампованих коліс це може привести до деформації обода, але зі збереженням цілісності курсової стійкості. У разі випробування литого колеса ― наслідки можуть бути значно страшніші: від втрати дезорієнтації водія до небажаної аварії. Один з головних парадоксів ― це вартість таких коліс. Лите колесо дорожче штампованого практично в два рази. Найчастіше при бажанні купити одне лите колесо, виробники продають їх виключно в парі. Тому при заміні одного литого колеса, Ви могли б придбати чотири штампованих.

Вважається, що штамповані колеса зі сталі не відповідають точним розмірам литих коліс. В процесі виготовлення штампованих коліс використовується сучасне обладнання, що дозволяє в точності дотримуватися правильність і відповідність таких параметрів, як статичний дисбаланс, радіальне і торцеве биття.

Вам доведеться самим вибирати, що для Вас є в пріоритеті: ідеальний литий дизайн або безпечно практичне штамповане колесо.